Group exhibition:
ID: E19.17


Title:

Today We Will
Invent the Nations
Date:
October 5 — 25, 2019

Place:
Kmytiv Museum of Soviet Art, Kmytiv, Ukraine

Curator:
Nikita Kadan

Artists:
Babi Badalov, Yaroslav Futymsky, Nikolay Karabinovych, Dana Kosmina, Volodymyr Kostyrko, LAIBACH, Yuri Leiderman, Tanja Muravskaja, Stanislav Perfetsky, Oleksiy Radynski, Alexander Steshenko, Sergey ShabohinOlena Vorobyova and Viktor Vorobyov, Vova Vorotniov Poster and opening,
Kmytiv Museum of Soviet Art,
Kmytiv, Ukraine, 2019

Sergey Shabohin:
Practices of Subordination
[18 cooper photos]
, 2016

Kmytiv Museum of Soviet Art,
Kmytiv, Ukraine, 2019


Explication [in Ukrainian]:
Нова виставка програми "Жести ставлення" присвячена конструюванню та деконструкції національного виміру людського співіснування.

У колекції Кмитівського музею є багато робіт з "народними", фольклорними та етнокультурними мотивами. У цих творах щасливі люди в орнаментованих халатах та вишитих сорочках демонструють гармонійне співіснування етнічних груп у рамках "радянського інтернаціоналізму", повністю приховуючи імперський та колоніальний виміри останнього. З іншого боку, українські роботи подібного типу зовсім не виглядають контроверсійними та дражливими у рамках нової національно-орієнтованої культурної моделі. 
 
Sergey Shabohin:
Canvas Cut with
the Karta Polaka
[2]
, 2018

Kmytiv Museum of Soviet Art,
Kmytiv, Ukraine, 2019
Інтернаціоналістичний та імперський виміри радянського проєкту, а також підйом раніше задавлених націоналізмів на його руїнах можуть бути розглянутими не лише афірмативно, як це робилося у старому соцреалістичному, та робиться у новому національно-консервативному мистецтві, але й аналітично. У нашій виставці ми збираємо роботи, які показують способи конструювати національні й імперські міфи, а також методи використання цих міфів для виправдання різних форм масових злочинів.

Ми тримаємо дистанцію як по відношенню до примордіалістських фантазмів, так і до прагматики "громадянського націоналізму". Винайдення націй - це процес, який з одного боку тримається на насильстві й виключенні, а з іншого - на поетичній уяві. Щоб укорінити конструкт "національного" у реальності, треба поливати чорнозем живою кров'ю. Щоб розібрати цей конструкт на складові - потрібно бути послідовним у мисленні.  
Sergey Shabohin:
Practices of Subordination
[18 cooper photos]
, 2016

Kmytiv Museum of Soviet Art,
Kmytiv, Ukraine, 2019

Organizers:
За підтримки Український культурний фонд
Інформаційний партнер Український кризовий медіа-центр
За сприяння Управління культури та туризму Житомирської ОДА